BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wpisać płytki heksagonalne w nowoczesne wnętrza?

płytki heksagonalne

Kafelki ceramiczne o kształcie sześcioboku równie dobrze pasują do podłóg, jak i na ściany. Sprawdzają się doskonale w łazienkach. Nadają wnętrzom nowoczesnego charakteru, choć płytki w kształcie heksagonu znane są od dziesięcioleci. Obecnie ten kształt przeżywa wielki renesans. Tego typu płytki tworzą ciekawe kompozycje i optycznie powiększają wnętrza. Można wykorzystać sześcioboki monochromatyczne lub wzorzyste.

Sześcioboczne kafelki łazienkowe na ściany i podłogi

Płytki stosowane na posadzkach i ścianach w łazience odznaczają się dużą trwałością. W końcu raz wykonany remont powinien służyć na lata. Nowoczesne płytki heksagonalne z Home100.pl pomagają ułożyć ciekawą kompozycję na podłodze lub na ścianach. Można je dowolnie zestawiać. Przykładem jest jednobarwna, stonowana kolorystyka posadzki oraz wzorzyste ściany. Sześcioboczne kafelki wykańczane są z połyskiem lub w matowych odcieniach. Takie połączenie matu i połysku jest równie atrakcyjne. To propozycja zarówno do minimalistycznych wnętrz utrzymanych w klimacie loftowym (industrialnym), jak i do fantazyjnie, pomysłowo urządzonych łazienek. 

płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne pomagają uzyskać mozaikowe aranżacje podłóg 

Prace związane z wykończeniem wnętrz to ostatni szlif przed meblowaniem. Zarówno w łazience, jak i innych pomieszczeniach, bardzo ładnie prezentują się płytki o odmiennym, heksagonalnym kształcie. Wieloboczne kafelki pomagają stworzyć niekonwencjonalną, indywidualną kompozycję. To propozycja dla osób ceniących sobie styl z odrobiną nonszalancji. Tego typu płytki dostępne są w bardzo wielu wersjach kolorystycznych. Można je dowolnie mieszać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt wizualny. Montaż tego typu materiałów nie różni się zasadniczo od kładzenia klasycznych, prostokątnych kafelków.