BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Typy łóżeczek dla niemowląt

Znaczenie łóżeczka w życiu niemowlaka

W łóżeczku dziecko spędza większość czasu – podczas pierwszego roku swojego życia spędza w nim 300 dni. Tutaj uczy się siadać, wstawać, to tu również poznaje swoich najbliższych. Warto jest więc zadbać o to, by był to mebel zarówno wygodny, jak i mogący spełniać wiele funkcji.

Wielkość łóżeczka dla niemowlaka

Oferta na rynku pod względem kolorów czy kształtów łóżeczka dla małego dziecka jest ogromna. Tymczasem jeżeli chodzi o jego rozmiar to występują jedynie dwie podstawowe wielkości – 60/120 cm oraz 70/140 cm. Ten drugi rozmiar z łatwością można w przyszłości przerobić na tapczanik dla dziecka, który może służyć aż do piątego roku życia.

Rodzaje łóżeczek dla niemowląt

Spośród bogatej oferty łóżeczek dla niemowląt można wyróżnić kilka typów, które pojawiają się najczęściej. Są to:
1. Łóżeczka z opuszczanym bokiem – które można postawić obok łóżka rodziców, opuścić bok i z łatwością karmić dziecko nawet bez wstawania.
2. Łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami – w którym ważną kwestią jest ochraniacz do łóżeczka, który łagodzi skutki przypadkowych uderzeń (najlepiej by był to bawełniany ochraniacz do dziecięcego łóżeczka). Przystosowując do łóżeczka ochraniacze należy pamiętać o odpowiednim ich umieszczeniu – szczególnie na kantach mebla.
3. Łóżeczka – kołyski – a więc posiadające funkcje kołysania, bardzo przydatnego do usypiania dziecka
4. Łóżeczka na kółkach – które można z łatwością przewieźć z miejsca na miejsce.
5. Łóżeczka wielofunkcyjne – które posiadają szufladę, przewijak i półeczkę.