BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Masz już meble dla dzieci? Czas pomyśleć o odpowiedniej pościeli!

Dobrze dobrana pościel dziecięca jest bardzo istotna, ponieważ od niej zależy również komfort snu naszej pociechy, a ja wiadomo sen jest ważny w prawidłowym rozwoju.

 

Dobrej jakości pościel powinna być wykonana z bawełny, dzięki temu będzie wytrzymalsza na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz est antyalergiczna i dobrze przewodzi ciepło. Minusami bawełny jest to, że może się ona nieznacznie skurczyć oraz swoją niską sprężystość szybko się gniecie i trudniej jest ją wyprasować. Bawełniana pościel dziecięca jest najlepszym wyborem dla twojego dziecka.

Dziecięca pościel powinna być odpowiednio wykończona oraz powinna posiadać zapięcie na zamek. Taki sposób zapięcia sprawia, że kurz nie dostaje się do środka, a środek nie przesuwa się w poszewce. Dobrej jakości poszewki i pościel są dokładnie wykonane, szwy są mocne oraz równo zrobione, nigdzie nie ma wystających nitek czy materiału.

Wypełnienie pościeli występuje w kilku głównych rodzajach: pościel puchowa lub z pierzem, wełna oraz granulat styropianowy. To ostatnie wypełnienie jest antyalergiczne, nie zbiera kurzu, jest antystatyczne, lekkie oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu komfort snu dziecka jest znacznie wysoki.