BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Dobrze urządzony pokój dziecięcy – o czym należy pamiętać?

Aranżacja pokoju dziecięcego nie może być przypadkowa, ale dobrze przemyślana. Niektórzy rodzice kupują po prostu to, co uznają za słuszne, ale warto mieć na uwadze zainteresowania i osobiste preferencje pociechy. To przecież ona będzie głównym użytkownikiem, dlatego powinna być w pełni zadowolona. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem idealnych mebli dziecięcych.

Czas na umeblowanie pokoju dziecięcego

Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami. Koniecznością staje się dobranie odpowiednich mebli do poszczególnych stref. Jedna służy do nauki, druga do rozrywki, a trzecia do relaksu i nocnego wypoczynku. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie mebli razem z pociechą, bo ona przecież wie dokładnie, co najbardziej jej się podoba. Ułatwi to stworzenie wymarzonego wnętrza, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie i przytulnie. Znaczenie będzie miało też to, aby pokój dziecka był funkcjonalny i sprzyjał kreatywności. Niezbędnikiem jest wygodne łóżko, różne meble dziecięce (https://www.sfmeble.pl/c/meble-dla-dzieci) pozwalające na łatwe utrzymanie porządku. Pojemna szafa i komoda na ubrania to kolejne potrzebne elementy wyposażenia. Podobnie jak regały na zabawki i półki na książki. Dzieciom przydadzą się różnej wielkości pudełka i koszyki, które posłużą jako schowki na wielorakie przedmioty. Pozwoli to również uchronić się przed porozrzucanymi po całym pomieszczeniu bibelotami.

Meble odpowiednio dobrane do potrzeb dzieci

W pokoju dziecięcym niezbędnym meblem jest oczywiście biurko, do którego należy dobrać odpowiednie krzesło. Najlepiej wybrać takie ergonomiczne, czyli obrotowe, z regulowanym oparciem i siedziskiem, na pięcioramiennej podstawie. W sprzedaży nie brakuje nawet kolekcji dedykowanych małym dzieciom czy młodzieży. Składają się na nie meble dostosowane do potrzeb i możliwości wiekowych – zarówno pod kątem walorów użytkowych, jak i tych estetycznych. Kolorystyka i wzornictwo mebli także ma znaczenie. Małe dzieci uwielbiają wszystko co kolorowe, co pobudza ich ciekawość, ale w przypadku starszych pociech powinno się już wybierać bledsze kolory. Zbyt dużo bodźców przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Stonowana kolorystka jest też bardziej uniwersalna, a utrzymane w niej meble posłużą przez dłuższy czas. Nie brakuje oczywiście takich z motywem Disneya, ale dzieci szybko z nich wyrastają i trzeba później wymienić je na inne, bardziej dorosłe.