BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Okna PCV też mogą być dekoracją

Od chwili wynalezienia szyb okiennych, nikt już nie wyobraża sobie innego sposobu doświetlania pomieszczeń. Wytwórcy okien starają się zapewnić klientom jak najlepszy produkt, spełniający nie tylko normy budowlane lecz zapewniający użytkownikom komfort użytkowania.

Najbardziej popularnymi oknami są obecnie okna wykonane materiału jakim jest polichlorek winylu popularnie nazywany PCV. Okna PCV wypełniane są szybami zespolonymi, a ich unikalne konstrukcje pozwalają spełnić nawet bardzo restrykcyjne normy.

Nowoczesne okna są nie tylko estetycznie wykonane i mają elegancki wygląd, lecz przede wszystkim są energooszczędne i pasywne, wykonane z materiałów odpornych na działania zewnętrznych czynników. Współczynnik przenikania ciepła jest bardzo wysoki i dotyczy zarówno powierzchni szklonych jak i ram. Dodatkową zaletą nowoczesnych okien jest ich bardzo wysoki stopień izolacji akustycznej.

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w takich dziedzinach jak chemia czy fizyka konstruktorzy opracowują wciąż nowe technologie. Dotyczy to przede wszystkim budowy profili ościeżnic  i ram. To one w największym stopniu odpowiadają za prawidłową pracą wszystkich elementów okna. A ich bezawaryjne funkcjonowanie sprawi, że klient  będzie miała satysfakcję ich długoletniego użytkowania.