BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Elewacja klinkierowa – dlaczego warto ją wybrać?

Istnieją domy, do których chce się wracać, niezależnie od tego, gdzie się jest w raju. Są miłe i przytulne, a ich ściany zawsze czekają, aby zapewnić ciepło i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Każdy ma taki dom, tylko niektórzy mają go w marzeniach, a inni już go urzeczywistnili.

Płytka klinkierowa dla domu

Dla tych, którzy są na etapie kończenia budowy swojego wymarzonego domu, pozostaje jeszcze ważny etap – okładzina elewacji. Jest to odpowiedzialna rzecz, ponieważ od wybranego materiału zależy wygląd domu i jego wytrzymałość. Obecnie istnieje wiele wariantów wykończenia, ale jak wybrać ten najlepszy? Płytka klinkierowa to doskonały materiał dekoracyjny, a liczba domów z wykorzystaniem tego materiału stale rośnie. 

Klinkier nie jest łatwopalny, nie boi się wody 

Klinkier w Europie i Stanach Zjednoczonych jest popularny od ponad stu lat. Moda na płytki klinkierowe rozpoczęła się dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale. Dlaczego ten materiał jest tak atrakcyjny dla projektantów, konstruktorów i klientów? To dachówka, która kryje w sobie tajemnicę: udaje jej się połączyć atrakcyjny wygląd z najważniejszymi parametrami technologicznymi dzięki specjalnemu procesowi produkcji, który nie zmienił się od dwustu lat.

Kreatywny materiał budowlany: możliwości zastosowania płytek elewacyjnych

Eleganckie fasady domów wyłożone płytkami klinkierowymi to klasyka. W tym samym stylu dekorowane są ogrodzenia, podjazdy, ścieżki, ozdobne oczka wodne i baseny. Materiał ten jest tak uniwersalny, że bez problemu łączy się z ultranowoczesnym stylem.