BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym się kierować wybierając fotel biurowy?

Dobry fotel jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biura. Ciężko jest znaleźć drugi tak intensywnie użytkowany mebel. Spędza się na nim w końcu większość każdego, roboczego dnia.

Dlaczego to takie ważne?

Wybranie odpowiedniego fotela do biurka to podstawa umożliwiająca wykonywanie pracy w dobrym komforcie. Pracownik wypełniający swoje obowiązki na niewygodnym stanowisku, nie jest w stanie pracować efektywnie. Ból pleców, drętwienie nóg i zmęczenie nie sprzyja żadnemu twórczemu zajęciu dlatego odpowiednio dobrane fotele do biurka to tak istotny temat. 

Cena czy jakość?

Przy wyborze fotela najlepiej byłoby pójść na kompromis pomiędzy jakością jego wykonania a rozsądną ceną jaką kupujący jest w stanie wydać. W końcu nikt nie lubi płacić jedynie za markę. Z drugiej strony kupowanie mebla w najniższej możliwej cenie zazwyczaj będzie skutkowało bólem pleców, uszkodzeniem fotela i szybką przymusową wymianą. W większości przypadków meble wykonane z najtańszych materiałów są mało wytrzymałe i szybko się psują. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w dobry fotel i długo cieszyć się z jego wygodnego użytkowania. 

Na stanowisku pracy nie należy oszczędzać ponieważ to bezpośrednio od jego zaprojektowania zależy efektywność pracy i przyjemność jej wykonywania. Zbyt niski fotel, źle wyprofilowany ekran komputera czy za wysokie biurko nie będą czynnikami wspierającymi w twórczej aktywności. Niemniej mogą one także po dłuższym czasie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie użytkującego.