BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Wykorzystanie palet i podkładów kolejowych na działce

W miastach żyje ogromna liczba osób, przez co strefy wypoczynku i zieleni miejskiej są coraz bardziej popularne. Coraz większa ilość rodzin decyduje się na spędzanie czasu wolnego w parkach, czy też lasach wybierając zdrowe i aktywne rozrywki.

Jeśli jednak możliwość spędzania popołudnia wśród ludzi w parku nie jest dla nas satysfakcjonująca, warto zastanowić się nad zakupem ogródka rekreacyjnego w mieście lub na jego obrzeżach. Działki tego typu zazwyczaj są niewielkie, jednak dają znacznie więcej prywatności aniżeli publiczne i ogólnodostępne strefy zieleni miejskiej.

Na zdjęciu – meble ogrodowe z palet ze strony: http://www.meblepandarek.pl/meble-ogrodowe-z-palet.html

Projektując wygląd takiego ogródka należy pamiętać o przystosowaniu go dla małych dzieci, jeśli je mamy, lub mają nas odwiedzać na przykład znajomi lub rodzina z dziećmi.

Popularne ostatnimi czasy meble ogrodowe z palet lub podkładów kolejowych to nie tylko ławki, stoliki, czy ścieżki, ale także piaskownice, które sami możemy stworzyć dla maluchów. Podkłady kolejowe zanim zostaną dopuszczone do obiegu są poddawane w laboratoriach testom na obecność substancji szkodliwych, więc spokojnie możemy wykorzystać je jako ramę tworzącą piaskownicę bezpieczną dla dzieci lub ścieżkę do niej.

Dodatkowo, takie podkłady można wykorzystać jako element oddzielający strefę wypoczynkową od warzywniaka.