BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Wybór stołu – duże wyzwanie

nogi-do-blatu

Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w wyborze stołu. Okazuje się jednak, że często bardzo trudno jest wybrać stół odpowiedni do danego wnętrza. Ponadto, warto też zwracać uwagę na to, jak często i do czego ma być wykorzystywany dany stół.

Stół do obiadu

Jeśli kupuje się stół, którego przeznaczeniem ma być spożywanie przy nim wspólnych posiłków z rodziną, wybór jest dosyć prosty. Nogi do stołu powinny być na pewno w takiej sytuacji wysokie, a blat powinien być bardzo szeroki. Chodzi o to, aby każdy miał przy stole dostatecznie dużo miejsca.

Ponadto, trzeba zadbać o to, aby zwłaszcza nogi do blatu pasowały do wystroju pokoju. Rzecz w tym, że blat przeważnie jest zasłonięty przez obrus. Dlatego też, ostatecznie jego wygląd nie jest aż tak ważny. W przypadku nóg do stołu jest jednak nieco inaczej, gdyż często obrus nie jest na tyle długi, aby je zasłaniać.

Stół do salonu

Niektórzy także w salonach ustawiają stoły. Jednakże, nie chodzi tu o stoły do posiłków, a raczej o niewielkie stoliki, które to stawia się przy sofie czy kanapie. Służą one do tego, aby postawić na nich na przykład kubek z kawą czy herbatą. Przede wszystkim, stoły te powinny być niskie. Warto zauważyć, że często też posiadają one metalowe nogi do stołu oraz szklany blat. Jednakże, drewno często również znajduje zastosowanie w tym przypadku,. Wszystko powinno być uzależnione od pozostałych elementów wystroju obecnych w salonie.