BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

W jaki sposób wykorzystać palety w naszym mieszkaniu?

Jakby mogło się zdawać drewniane palety nadają się jedynie do transportu towarów lub przechowywania ich w magazynie. Kreatywność architektów pozwoliła na nowoczesne aranżacje wnętrz właśnie tworząc oryginalne i designerskie meble z palet. Ich wykonanie jest niezwykle proste, a to wszystko za sprawą tego, że stawia się tutaj na minimalizm.

Wystarczy kreatywność

Tworząc wymarzone meble z palet wystarczy odrobina kreatywności i wyobrażenia sobie naszego wnętrza z takimi meblami. Jeśli nie kupujemy nowych palet, a odzyskujemy zużyte musimy mieć na uwadze to, że pewnie będą wymagać odnowienia i małej renowacji. Wtedy musimy przystąpić do ich wymycia, osuszenia, wyszlifowania oraz wygładzenia. po takim przygotowaniu przystępujemy do gruntowania i malowania.

Gdzie kupić palety?

Mamy dwie możliwości – albo bezpośrednio od producenta, albo w punkcie skupu palet. Jeśli zależy nam na niskiej cenie warto wybrać te ze skupu i poświęcić trochę czasu na ich odnowienie i odświeżenie. Często ceny nowych palet przewyższają aż dwukrotnie cenę tych używanych. Jeśli dobrze oczyścimy palety i wyszlifujemy je to nasze meble z palet będą niezwykle atrakcyjne i nie odbiegające od tych zrobionych z nowych palet.

Wybór mebli z palet to niezwykle oryginalne rozwiązanie do naszego domu i możesz popatrzyć na jednego z artystów Meble Pan Darek. Coraz więcej ludzi przekonuje się do tego stylu i wykorzystuje palety w swoim domu.