BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Urok mebli industrialnych

industrualne meble

Meble industrialne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wybiera się je nie tylko do wnętrz urządzonych w typowo industrialnym stylu, ale także do odmiennie urządzonych pomieszczeń, jako ciekawy, charakterystyczny akcent, na który miło popatrzeć.

Idealne do mieszkań w stylu loftowym

Meble w industrialnym stylu szczególnie dobrze sprawdzają się w przestronnych, dużych wnętrzach, najlepiej o podwyższonym suficie. Z tego powodu będą dobrym dodatkiem do mieszkań w typie loftowym. Warto tu podkreślić, że nie jest ważne dokładne wypełnienie przestrzeni meblami. Im więcej wolnego miejsca zostawimy, tym lepiej. W końcu styl industrialny narodził się z wielkich magazynów i fabryk, w których miejsca zawsze jest pod dostatkiem.

Połączenie starego drewna i metalu

Najbardziej chyba charakterystyczną rzeczą, którą odznaczają się meble industrialne jest charakterystyczne połączenie starego drewna oraz metalu. Zdarzają się oczywiście meble wykonane jedynie z metalu, jednak te łączone mają szczególną siłę wyrazu. Charakterystyczna, ciemna barwa starego drewna świetnie współgra z kolorem metalu, co tworzy niepowtarzalny, przyciągający wzrok efekt. Decydując się na meble industrialne warto jednak pamiętać także o wprowadzeniu do wnętrza jasnych kolorów, by całość nie była zbyt przytłaczająca.