BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Stołki barowe w naszym domu

Nowoczesne wnętrze nie wygląda dobrze, gdy jest zatłoczone różnego typu meblami. Najlepiej prezentują się w nim meble lekkie, wysokie i wykonane z materiałów takich jak: metal, szkło czy skóra. W nowoczesną konwencję idealnie wpisują się więc stołki barowe.

Nie tylko do kuchni
Zaletą stołków barowych jest możliwość wykorzystania ich nie tylko w kuchni. Sprawdzą się one także w salonie, który od stołki barowe w domuaneksu kuchennego może oddzielać wysoki bar. Stołki będą wtedy idealnym siedziskiem, by w spokoju zjeść przekąskę bądź by napić się herbaty podczas długiego gotowania. Z wysokich krzeseł typu barowego skorzystają także nasi goście. Gdy my będziemy zajęci gotowaniem obiadu, zmywaniem naczyń czy pieczeniem ciasta, będą oni mogli przysiąść się do nas i dotrzymać nam towarzystwa.

Styl i wygoda
Krzesła barowe wbrew pozorom mogą być bardzo wygodne. Siedzimy na nich wysoko, dlatego też zawsze podpieramy na nich nogi, co sprawia, że krążenie krwi jest lepsze. Podpieranie nóg na wysokich stołkach barowych chroni także przed pojawianiem się obrzęków, które dokuczają zwłaszcza kobietom. Ponadto krzesła barowe mają niskie oparcia, co powoduje, że nasza sylwetka na nich jest wyprostowana, a my nie odczuwamy bólu kręgosłupa.