BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Stolik kawowy z przeszkleniem – warto, czy nie?

Część dostępnych na rynku stolików kawowych posiada – w całości lub częściowo – przeszklony blat. Dawniej takie rozwiązanie było nieakceptowalne dla tego typu zastosowań. Czy dziś warto decydować się na taki wariant mebla? Na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Rodzaj szkła, czyli najważniejsze jest bezpieczeństwo

Jeśli stoliki kawowe z przeszkleniem mają być bezpieczne dla użytkownika, to element szklany musi być zaprojektowany i wyprodukowany z maksymalną dbałością o szczegóły. Zaleca się, by tafla szkła była wyprodukowana z tworzywa żaroodpornego, gdyż – jak łatwo się domyślić – będą na niej stawiane dość gorące naczynia. Na uwagę zasługuje również sama struktura szkła, które co prawda nie musi być pancerne, ale powinno być klejone.

Usytuowanie szkła względem podstawy

Typowe, przeszklone stoliki kawowe mogą zostać wyposażone we wkręcany lub w nasadzany, szklany blat. Wkręcany element szklany to doskonała propozycja dla tych osób, które mają małe dzieci, gdyż w ten sposób można je ochronić przed ewentualnym wypadkiem. Z kolei szkło osadzane polecane jest tym osobom, które cenią sobie funkcjonalność. Wystarczy bowiem wyjąć je z konstrukcji stolika, by następnie w przeciągu kilku chwil wyczyścić je i z powrotem osadzić na wcześniejszym miejscu.

Szklany blat a kształt stolika

Inwestując w przeszklone stoliki kawowe (link) warto zadbać również o ich odpowiedni kształt. Najlepiej sprawdzą się modele okrągłe, gdyż znajdujący się z nich element szklany będzie najprawdopodobniej pozbawiony ostrych i niebezpiecznych krawędzi (podobnie zresztą jak i sam stolik). Z kolei kwadratowe stoliki kawowe sprawdzą się głównie wtedy, gdy ich przyszłemu posiadaczowi zależy przede wszystkim na pięknym i estetycznym wyglądzie mebla, który tym samym ma stać się prawdziwą, dekoracyjną perłą.

Podsumowując, typowy stolik kawowy z przeszkleniem to mebel, który w niektórych przypadkach może być – zwłaszcza dla dzieci – poważnym zagrożeniem. I właśnie dlatego warto go dobrać zarówno pod kątem kształtu, jak i właściwości wchodzącego w jego skład szkła.