BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Rodzaje chlebaków

Chleb

W sklepach dostępne są różne modele chlebaków. Wiele osób kupując chlebak kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi lub niską ceną. Tymczasem chlebak powinien przede wszystkim zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania żywności. Przeczytaj poniżej, czym różnią się poszczególne modele.

 

Najtańsze są chlebaki plastikowe. Nie zapewniają one jednak odpowiedniej cyrkulacji powietrza, mogą również zawierać szkodliwe fenole. Z tego względu lepiej zainwestować w nieco droższy model. Jeśli chodzi o zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, z pewnością idealnie sprawdzą się chlebaki drewniane. Są one całkowicie naturalne, jednak ich wadą jest to, że nie radzą sobie z wchłanianiem wilgoci. Są również dość kłopotliwe, jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

 

Do nowoczesnej kuchni z pewnością idealnie nadadzą się metalowe chlebaki wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej. W ich wypadku parująca wilgoć będzie się skraplać. Dużą popularnością ostatnio cieszą się chlebaki ceramiczne – ceramika utrzymuje stałą temperaturę, dlatego żywność wewnątrz długo pozostaje świeża. Chlebaki ceramiczne powoli wchłaniają wilgoć, a jeśli powietrze w środku stanie się zbyt suche, mogą stopniowo ją uwalniać.