BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Przedpokój – najważniejsze elementy wyposażenia

wyposażenie przedpokoju

Przedpokój to ta przestrzeń w mieszkaniu, której poświęca się najmniej uwagi. Tymczasem warto zadbać o każdy szczegół, by upewnić się, że przedpokój będzie funkcjonalny i estetyczny.

Co składa się na wyposażenie przedpokoju?

Podstawowym wyposażeniem przedpokoju jest oczywiście szafa jednak istnieje jeszcze wiele innych mebli, które powinny się w nim znaleźć. Wyróżnić można przede wszystkim takie meble i dodatki jak:
– pufa;
– wieszak;
– szafka na buty;
– lustro.

Pufa

O pufie często się zapomina, choć jest to element niezwykle praktyczny w każdym przedpokoju. Bardziej komfortowo jest zakładać buty na siedząco, szczególnie jeśli mają one wysoki obcas czy niewygodne podbicie. Co prawda można zrobić to w innym pokoju, ale buty często są brudne, a tym samym roznosi się po całym domu piach czy błoto. Pufa natomiast zajmuje niewiele miejsca, a w dodatku zazwyczaj jest wyposażona w skrzynię, w której można przechowywać różne akcesoria.

Szafka na buty

Nie każdy ma ją w swoim domu, jednak nie ulga wątpliwości, że szafka na buty jest bardzo praktyczna, a przede wszystkim bardzo wygodna. Dzięki niej można trzymać buty na małej przestrzeni bez wystawiania każdej z par na widok gości, co nie tylko jest mało estetyczne, ale też i niefunkcjonalne – zabiera to dużo miejsca i sprawia, że buty często są kopane czy przesuwane po całym przedpokoju.

Wieszak i lustro

Nie można też zapomnieć, że ważne są nie tylko meble na przedpokój, ale i akcesoria. Niezbędny w każdym przedpokoju będzie wieszak, który umożliwi wieszanie wierzchniego okrycia domowników i gości. Lustro pozwoli natomiast skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu.