BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Praktyczne pomysły do ogrodu – fotel ogrodowy

Meble ogrodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. Jednymi z najlepszych tworzyw są: technorattan, bambus lub wiklina, które dają się formować w wygodne fotele i sofy. Fotel ogrodowy uzupełniony o miękką, dużą poduszkę będzie znacznie wygodniejszy, a profilowane oparcie zapewni komfort siedzenia.

Projektanci proponują różne modele foteli zaprojektowanych zgodnie ze współczesnymi nurtami aranżacyjnymi. Do wyboru są: modele klasyczne, leżaki, fotele wiszące lub wyposażone w praktyczny podnóżek. Który fotel do ogrodu wybrać? Z jakichś materiałów powinien być wykonany, aby długo spełniał należycie swoją rolę?

Fotel ogrodowy wiszący

Model ten składa się z podstawy, która jest jednocześnie wieszakiem przytrzymującym zawieszony w powietrzu fotel-kosz. Przybiera on kształty nowoczesne, np. kształt łezki, półksiężyca czy klasycznego koła. Ażurowa konstrukcja kosza wypełniona miękką, dużą poduszką zapewnia wygodę siedzenia. Cała konstrukcja jest stabilna i idealnie wyważona, nie ma powodu do obaw, że może się przewrócić.

Ciekawą opcją wiszącego fotelu jest coś w rodzaju ławki dla dwojga w wersji bardziej odsłoniętej. Fotel ogrodowy wiszący jest bowiem zabudowany po bokach i z góry. Przypomina bardziej przytulne gniazdko, w którym można się zaszyć, niż tradycyjny fotel, który możemy oglądać wewnątrz domów o klasycznych aranżacjach.

Tradycyjny fotel

Wersje klasyczne pasują do większości aranżacji, cieszą się popularnością ze względu na swoją ponadczasowość. Neutralne dla otoczenia barwy – biel, czarny, szary mogą dopasować się do większości współcześnie modnych stylów. Uzupełnione o poduszki i narzuty nabiorą specyficznego charakteru. Ciekawą opcją jest fotel z podnóżkiem wolnostojącym, który upodabnia się do modeli często spotykanych w domach.

Są także fotele z wbudowanym podnóżkiem. Modele te zapewniają możliwość regulacji pochyłu oparcia oraz podnóżka – mogą służyć także jak funkcjonalny leżak.

Leżak

Osoby, które lubią się opalać lub przebywać na basenie, wybierają z reguły tradycyjny leżak. Współczesne modele proponują pewne udogodnienia, czego przykładem jest leżak z zamontowanym nad głową parasolem. Dla wielbicieli eko designu projektanci przygotowali profilowane leżaki z drewna wyposażone w wygodne podnóżki, które można opuszczać i podnosić w zależności od potrzeby.

Wersje z wodoodpornymi tkaninami spełnią rolę przy basenie, a te składane można nawet zabrać z sobą w teren lub na wakacje.