BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Pościel satynowa do sypialni

Wyposażenie sypialni zwykle skupia się na łóżku, czyli jej najważniejszym, centralnym elemencie. Dobrze dobrana pościel na łóżko to połowa sukcesu, dlatego warto podejść do wyboru właściwej pościeli z duża uwagą. Przede wszystkim trzeba będzie zastanowić się nad doborem typu tkaniny, z której pościel będzie wykonana.

Bawełniane pościele satynowe

Większość dostępnych pościeli wykonana jest z bawełny. Spotkamy zarówno pościele, które są w 100 % bawełniane, ale także posiadające domieszki innych materiałów. Bawełna jest wskazana, uznana jest za najbardziej przyjazną tkaninę na pościel a jej użycie wiąże się z wieloma zaletami, jak przewiewność, poczucie miękkości, właściwości ocieplające szczególnie w zimowe noce. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się pościele z satyny bawełnianej.

Czym się wyróżnia pościel satynowa?

Satyna jest popularną odmianą splotu atłasowego. Materiał satynowy wykonany może być z bawełny, bawełny i wiskozy, a także innych surowców. Cechuje się dużą lekkością, jest bardzo gładkim materiałem o połyskliwej powierzchni z jednej strony. Pościele satynowe świetnie pasują do sypialni luksusowych i ekskluzywnych. Świetnie nadadzą się w upalne letnie dni, gdyż splot ten posiada chłodzące właściwości, co na pewno ułatwi i uprzyjemni zasypianie.