BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Pokój w stylu skandynawskim

biurko dutchhouseO stylu skandynawskim słyszała już większość Polaków. Coraz chętniej zapożyczają trendy z Północy i wykorzystują je we własnych mieszkaniach. Wiele osób chętnie wstawiłoby do pokoju fotel czy biurko w stylu skandynawskim DutchHouse. Jak może wyglądać pokój urządzony zgodnie z tymi trendami?

Meble

Elementy wystroju powinny być proste i funkcjonalne. Większość mebli jest wykonana z jasnego drewna, lub pomalowana na biało lub szaro. Jeśli ściany pomieszczenia są białe, nic nie stoi na przeszkodzie, by meble było odrobinę ciemniejsze i odznaczały się na ich tle. Bez większych problemów można znaleźć krzesła czy biurka w stylu skandynawskim w różnych odcieniach beżu czy szarości.

Kolory

Podstawowymi kolorami będą biel, szarość i beż. Coraz więcej projektantów decyduje się jednak na ożywienie tej palety – oczywiście w granicach rozsądku. Mogą pojawić się błękity, różne, butelkowe zielenie, czerwienie oraz granaty.

Dodatki

To tutaj wiele osób decyduje się na wprowadzenie nieco bardziej zdecydowanych kolorów. Większość półek, szaf i biurek w stylu skandynawskim będzie oczywiście biała lub beżowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kanapę ozdobić kolorową poduszką. Ciekawy nastrój mogą wprowadzić również barwne światełka, na przykład popularne lampki w kształcie kul. Bardzo dobrze będą również pasowały żywe rośliny.