BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Płytki schodowe – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

płytki schodowe

Schody w domu piętrowym powinny odznaczać się trwałością oraz odpowiadać normom bezpieczeństwa. Poza tym muszą być odporne na różne czynniki. Dlatego najczęściej są wybierane płytki schodowe, które spełnią swoje zadanie bez względu na intensywność ich wykorzystania w warunkach pokojowych.

Bezpieczeństwo i estetyka

Schody wewnętrzne zalicza się do tych detali domu, z których korzystamy bardzo często. W ciągu całego dnia cała rodzina wielokrotnie się po nich przemieszcza. Czasami wchodząc po nich, dźwigamy różne ciężary. Takie wykorzystanie powinno nas skłonić do odpowiedniego ich wykończenia. Trzeba przy tym pamiętać, że okładzina schodów powinna być odporna na ścieranie, zarysowania i zapewniać bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w jedną i drugą stronę. Jeśli nie wyłożymy tej powierzchni odpowiednimi płytkami schodowymi, to może dojść do nieszczęśliwego wypadku i uszkodzeń ciała. Dobrze dobrane płytki schodowe np. kupione na Home100.pl powinny być też łatwe do czyszczenia, dzięki czemu będzie można utrzymać należytą estetykę każdego dnia.

Płytki schodowe wysokiej jakości

Wybór płytek schodowych nie zawsze jest sprawą łatwą. Przede wszystkim muszą posiadać one bezpieczną nawierzchnię i odznaczać się preferencjami estetycznymi. Chodzi też o inne czynniki, takie jak parametry nasiąkliwości. Właśnie ten element odpowiada za odporność płytek na wilgoć i różnorodność temperaturową. Niska nasiąkliwość jest gwarantem wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Natomiast wpływ na intensywność ścierania oraz zarysowania ma klasa twardości. Ze względów bezpieczeństwa duże znaczenie ma także antypoślizgowość płytek. Warto pamiętać, że płytki schodowe wykazują o wiele większą przyczepność, jeśli są wyposażone w tak zwane ryfle, czyli posiadają na przemienne paski, umiejscowione w sposób wklęsły i wypukły. Dzięki temu stopa nie będzie się ześlizgiwać ze stopnicy. Bezpieczne są również płytki reliefowe, ale trudniej utrzymać je w czystości.