BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Płytki ceramiczne w naszym domu

Rozpoczynając remont naszego mieszkania stajemy przed wieloma dylematami dotyczącymi stylu, w jakim chcemy je urządzić, jakie meble zakupimy oraz to jakie płytki ceramiczne znajdą u nas zastosowanie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z podstawowymi typami płytek ceramicznych.

Rodzaje płytek ceramicznych

Aby móc prawidłowo wybrać płytki do naszego mieszkania, należy zastanowić się jakie ich rodzaje są oferowane przez producentów jak Ceramika Limone. Do najpopularniejszych należy między innymi glazura.

Jest to najcieńsza płytka ceramiczna, wytwarzana w najniższej temperaturze. Mimo to na ścianach spełnia swoje funkcje bardzo dobrze. Nieco twardszą formą płytki jest gres. Może on z powodzeniem być stosowanym do pokrycia podłogi, a nie którego jego rodzaje mogą być stosowane na zewnątrz. Kolejnym rodzajem jest znana terakota, która sprawdza się bardzo dobrze, jako pokrycie dla podłogi.

Ciekawym rozwiązaniem i powiewem oryginalności w naszym mieszkaniu może być zastosowanie płytek cotto. Posiadając porowatą powierzchnię, różnego rodzaju nierówności i kolorystykę w odcieniach brązu sprawdzi się świetnie, jeżeli chcemy uzyskać pomieszczenie w stylu rustykalnym.

Płytki oferowane przez Ceramika Limone

Niezależnie od tego, czy poszukujemy płytek do wnętrza naszego domu czy też pragniemy wyłożyć płytkami ceramicznymi nasz balkon, to słusznym będzie przejrzenie katalogów poszczególnych producentów, takich jak limone

Pamiętaj, że płytki to prawdziwe bogactwo kształtów, faktur, wzorów i kolorów. Możliwości ich łączenia tak wiele jak samych płytek. Układanie współczesnych płytek jest sztuką, która umożliwia nam stworzenie z naszego mieszkania czegoś niepowtarzalnego. Te kształty, faktury i kolory można odnaleźć w płytach oferowanych przez Limone. Odpowiednio dobrane przez nas płytki, mogą sprawić, że mieszkanie nabędzie swoją unikatowość oraz niepowtarzalność.