BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Płyn antystatyczny do prania — do czego służy?

plyn do plukania antystatyczny

Sztuczne i syntetyczne tkaniny na stałe zagościły w naszych szafach. Tkaniny te są praktyczne i w rozsądnej cenie. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby podczas ich noszenia nie pojawiały się ładunki elektrostatyczne? Jeśli użyjesz antystatyku, będziesz czuć się znacznie bardziej komfortowo w syntetycznych ubraniach.

Do czego służy antystatyk?

plyn antystatyczny do praniaWiele tkanin jest wykonanych w całości lub w części z włókien syntetycznych. Przyleganie do ciała, nieschludny wygląd z powodu lepkich włókien — problemy, z którymi każdy musi się zmierzyć przynajmniej raz. Wszystko za sprawą elektryczności statycznej, która powstaje w wyniku tarcia i pozostaje na powierzchni ubrań przez długi czas.

Naturalne tkaniny mają wiele zalet, ale nadal nie będzie można całkowicie zrezygnować z syntetyków. Rajstopy i rajtuzy prawie zawsze wykonane są z włókien syntetycznych. Ponadto ubrania zabezpieczone specjalnymi środkami antystatycznymi zapobiegają ładowaniu elektrostatycznemu i przyklejaniu się do rąk.

Typy antystatyków i ich właściwości

Dzięki specjalnemu składowi chemicznemu płyn antystatyczny do prania skutecznie zapobiega powstawaniu ładunków elektrostatycznych. W sklepie Clovin kupimy płyn antystatyczny do prania w dobrej cenie. Konsumenci mogą wybierać spośród różnych rodzajów sprayu antystatycznego, aby raz na zawsze uniknąć trzasków, iskier i nieprzyjemnych wstrząsów statycznych.

Specjalne spraye

Produkty te dostępne są w puszkach aerozolowych. Konsumentom oferowane są rozwiązania na bazie alkoholu etylowego oraz na bazie wody.

Mieszanina z alkoholem etylowym skutecznie i trwale usuwa ładunki elektrostatyczne z odzieży i innych powierzchni (tworzywa sztuczne, polimery). Nadaje się również do impregnacji zasłon i dywanów. Antystatyczność pomaga pozbyć się „przyklejania” ubrań, które jest nie tylko denerwujące, ale może też stworzyć niezręczną sytuację.

Pasta kremowa

Produkt ten stosuje się podczas płukania odzieży po praniu. Instrukcje producentów opisują, jak prawidłowo ją rozpuścić. Popularne proporcje to łyżeczka na litr wody. Świetnie sprawdza się na bardzo delikatnych tkaninach — nylonach i kapronie.