BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Nowy uchwyt meblowy odświeży wnętrze

gamet

Nawet najpiękniejsze meble z czasem przestają cieszyć oko właścicieli. Wnętrze, w którym przebywa się na co dzień, zdaje się tracić swój urok. Właściciele przyzwyczajają się do aranżacji pomieszczenia i zaczynają szukać nowych pomysłów.

gametGdy meble już się znudziły…

Częstym rozwiązaniem na szybkie odświeżenie wnętrza jest wymiana mebli lub wprowadzenie do pomieszczenia nowych akcesoriów. Zamiast ulegać pokusie wymiany szafki lub komody, do której już się przyzwyczailiśmy, warto sięgnąć po rozwiązania znacznie łatwiejsze, szybsze i tańsze w realizacji.
Sposobem na szybką i tanią metamorfozę mebli, które zaczęły już nudzić właścicieli, jest wymiana na uchwyty meblowe Gameet . Są one dostępne w niemal każdym sklepie z akcesoriami meblowymi, a ich koszt w porównaniu z ceną nowego sprzętu jest niewielki.
Uchwyt meblowy ma jeszcze jedną zaletę. Jest łatwy w montażu. Wymiana nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Nie potrzebne są też żadne specjalistyczne narzędzia.

Nie tylko funkcjonalność

Uchwyt meblowy firmy Gamet służy przede wszystkim jako element ułatwiający dostęp do zawartości szafki, szafy lub komody. Na tle całego mebla jest detalem, na który czasem nie zwraca się uwagi. A warto zrobić z niego element dekoracyjny, który podkreśli charakter wnętrza lub nieco go odmieni.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowy uchwyt meblowy?

  • sposób mocowania do mebla – dodatkowy otwór łatwo jest zrobić, jeśli zajdzie taka konieczność. Znacznie trudniej będzie zamaskować stary, jeśli okaże się niewykorzystany;
  • wygoda użytkownika – uchwyt musi był łatwy do złapania w dłoń. Dobrze, jeśli nie będzie z niej „uciekał” przy otwieraniu mebla;
  • materiał – na rynku dostępne są uchwyty meblowe wykonane z różnego rodzaju materiału. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę specyfikę pomieszczenia, do którego ma on trafić. W łazience nie sprawdzi się podatne na działanie wilgoci drewno;
  • a do kuchni idealne będzie rozwiązanie łatwe w czyszczeniu i odporne na działanie detergentów;
  • estetyka – uchwyt musi pasować do mebla i aranżacji całego pomieszczenia.