BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Niewielki gabinet może być wygodny

Organizacja gabinetu w mieszkaniu o niewielkim metrażu, nieprzekraczającym 50 m. kw. to nie lada wyzwanie. Czasem jednak jest to jedyna opcja, aby osoba pracująca w domu mogła spokojnie wypełniać obowiązki, jednocześnie nie zakłócając miru domowego. Warto wiedzieć o kilku funkcjonalnych rozwiązaniach, które ułatwią nam zorganizować kilkumetrowy gabinet.

Przestrzeń pod biurkiem na wagę złota

W każdym gabinecie dużą część powierzchni zajmuje wygodne biurko. O ile monitor możemy przytwierdzić do ściany lub postawić na wysięgniku, dzięki czemu nie zajmujemy cennej powierzchni,  o tyle miejsce na klawiaturę, tworzenie projektów czy tablet graficzny jest niezbędne. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na stelaże biurkowe, które umożliwiają w skuteczny sposób wykorzystać przestrzeń pod nimi lub wpasować blat cięty na miarę w zakątek gabinetu. Stelaże do biurek dostępne są w postaci nóg, statywów i innych konstrukcji.

Zabudowa ścienna

Podstawową zasadą w małych pomieszczeniach jest maksymalne wykorzystanie ścian, nie zastawiając powierzchni podłogi. Warto wykorzystać wiszące szafy w formie niezbyt głębokich paneli na różnego rodzaju materiały biurowe, segregatory i dokumenty. W małym gabinecie powinniśmy unikać zbędnych bibelotów i gadżetów, stojących na wierzchu.