BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Najmodniejsze lustra skandynawskie

Ostatnimi czasy okrągłe lustra skandynawskie cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko z powodu niezwykle estetycznego wyglądu i bardzo przykuwającego oczy kształtowi. Warto jednak pamiętać, że choć wszystkie posiadają ten sam kształt, to jednak zasadniczo się miedzy sobą różnią.

Dobieramy kolor ramy

Podczas decydowania się na lustro skandynawskie, jednego można być pewnym. Będzie ono idealnie wręcz pasowało do większości aranżacji. Jego okrągły i opływowy kształt świetnie nadaje się właściwie w każdym środowisku. Aby jednak lustro to pasowało bezbłędnie, koniecznie trzeba do niego dobrać odpowiedni kolor ramy.
Przyjmuje się, że do pomieszczeń, których aranżacja utrzymana jest w barwach pastelowych, powinno się dodawać lustra o ramach złotych lub miedzianych. Takie kolory ram pasują również doskonale w pomieszczeniach o takich dominujących kolorach jak błękitny, czerwony, czy też ciemnozielony. Natomiast gdy pomieszczenie jest utrzymane w znacznie bardziej nowoczesnym stylu, w którym podstawą są kolory białe, srebrne lub biało czarne, wtedy zaleca się stosowanie ram w lustrach skandynawskich o kolorze czarnym. W przypadku natomiast posiadani wnętrza typu glamour, zdecydowanie najlepiej wybierać ramy srebrne.
Jak zatem widać wybór odpowiedniego koloru ram wbrew pozorom nie jest zbyt trudny. Nawet dla osoby niezbyt zaznajomionej z odpowiednimi regułami takiego doboru, powinie on być w miarę możliwości intuicyjny.