BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Najlepsze kafelki podłogowe do łazienki

zawsze praktyczne kafelki łazienkowe w każdej łazience

Łazienka jest jednym z takich pomieszczeń w domu, które przede wszystkim powinno być funkcjonalne. Z tego pomieszczenia każdy korzysta, ale też czasem utrzymanie go w czystości może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jak sobie pomóc już na etapie aranżacji tego wnętrza? Najlepiej zacząć od praktycznych kafelków podłogowych.

Kafelki podłogowe, z których będziemy zadowoleni

To na pewno takie kafelki, na których zabrudzenia czy też osady z mydła czy też z kamienia nie będą od razu aż tak bardzo widoczne. W przeciwnym razie będziemy musieli sprzątać za każdym razem, kiedy tylko skorzystamy z łazienki. Dlatego też dobrym pomysłem jest wybranie kafelków podłogowych w niebrudzących kolorach – brązach lub szarościach, ewentualnie w takiej roli sprawdzą się też różne imitacje drewna, a także niektóre płytki we wzorki. Kupując kafelki podłogowe od dytrybutora Eksperci Łazienek trzeba także rozsądnie dobierać ich format. W bardzo małej łazience nie sprawdzą się płytki o bardzo dużych rozmiarach. Kolor glazury także nie jest bez znaczenia, bo jaśniejsze kafelki podłogowe optycznie powiększą każdą, nawet najmniejszą przestrzeń i lepiej ją doświetlą, szczególnie jeśli w łazience w ogóle nie ma źródła naturalnego światła, a jedynie dysponujemy światłem sztucznym.

Warto postawić na ponadczasowe kolory

Glazurę zazwyczaj musi położyć fachowiec lub osoba doświadczona, zazwyczaj też pozbycie się jej wiąże się z większym przedsięwzięciem. Dlatego nie robi się tego zbyt często. Aby nasza łazienka zbyt szybko się nam nie znudziła, najlepiej wybierać ponadczasowe, stonowane, klasyczne kolory glazury, które następnie można ożywiać w dowolny sposób dobierając dodatki. Same kafelki podłogowe stanowią pewną bazę, która tak naprawdę najmocniej wpływa na komfort użytkowania łazienki, ale to nie znaczy, że muszą od razu rzucać się w oczy energetycznymi kolorami i milionem wzorów i faktur.