BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Meble w stylu prowansalskim

Komponując wystrój wnętrz pomieszczeń mieszkalnych, warto dokonać skonkretyzowanego wyboru jednego stylu, który stanie się przewodnim motywem. Do niego nawiązywać powinny wszelkie akcesoria, meble oraz dodatki. Ciekawym designem, zyskującym w ostatnich czasach na popularności okazuje się styl prowansalski.

Jakie akcesoria wybrać do pomieszczeń w stylu prowansalskim?
Omawiany styl cechuje się przede wszystkim prostotą formy oraz delikatnymi, jasnymi barwami wdrażanych mebli i dodatków. Osoby zainteresowane bez problemu odnajdą w sklepach meblarskich stoły prowansalskie, których specyfika nawiązuje do tego designu.

Z pewnością adekwatne wobec stylu prowansalskiego okażą się drewniane elementy, kontrastujące z bielą ścian lub mebli. Najczęstszym połączeniem staje się stół prowansalski, w którym dominującą barwą jest biel, współgrający z eleganckimi, drewnianymi krzesłami, utrzymanymi w odcieniach jasnego, naturalnego brązu.

Gdzie kupować meble prowansalskie?
Zarówno stoły, jak i inne elementy prowansalskiego umeblowania odnaleźć można w renomowanych sklepach, specjalizujących się w dystrybucji mebli. Akcesoria tam dostępne z pewnością okażą się najlepszej jakości, dzięki czemu posłużą danym wnętrzom na długo.