BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Lampki nocne

Coraz więcej mieszkań urządzanych jest w stylu minimalistycznym, który podbija serca osób urządzających mieszkania w całej Europie. Styl ten charakteryzuje prostota, niewielka ilość mebli i innych elementów wyposażenia. Haczyk jednak polega na tym, że koniecznie muszą być one wysokiej klasy i jakości.

Ponieważ liczą się detale, urządzając sypialnię w stylu minimalistycznym, nie możemy zapomnieć o odpowiednim dobrze lampek nocnych. Lampki nocne, które świetnie sprawdzą się w towarzystwie niewielu sprzętów i białych ścian, powinny być kontrapunktem całej aranżacji. Warto zatem pokusić się o designerskie produkty, najciekawsze będą od niszowych projektantów, którzy sprzedaż swoich lamp prowadzą przez internet.

Projektanci tacy korzystają z różnorodnych materiałów: w tym naturalnych, takich jak drewno czy kamień, ale także różnorodnych stopów metali, plastiku. Obecnie już tradycyjnym połączeniem jest chrom ze srebrem, jednak nie jest to połączenie zbyt przytulne. Ciekawą alternatywą okazuje się ciepłe połączenie drewna i metalu – wysokiej klasy drewno, jak na przykład akacja, pięknie komponuje się z czarną, chromowaną powierzchnią, nadając wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Inspiracji warto poszukiwać w internecie na stronach i blogach opisujących wnętrza.