BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Krzesła plastikowe nie muszą być tandetne

Kojarzą nam się one przede wszystkim z tandetnymi meblami używanymi we większości ogródków działkowych w Polsce. Powszechnie uważamy je za tanie i mało solidne meble, które już po paru miesiącach tracą swój estetyczny wygląd. O czym mowa? Oczywiście o krzesłach plastikowych.

Najważniejszy jest plastik
Krzesła plastikowe można kupić we większości supermarketów i sklepów z wyposażeniem do ogrodu. W każdym z tych miejsc mają one jednak różne ceny. Od czego one zależą? Zwykle najtańsze krzesła z plastiku wykonane  są z kiepskiego surowca, który odbarwia się pod wpływem słońca i pęka pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nieco droższe krzesła z plastiku wykonane są z plastiku pierwszego gatunku o podwyższonej estetyce. Ponadto jest on trochę grubszy, co sprawia, że wytrzymują większe obciążenia.

krzesło plastikowe białe

Nie zawsze w ogrodzie
Warto pamiętać, że krzeseł plastikowych można używać nie tylko w ogrodzie, ale i w domu. Mogą one być przydatne zwłaszcza w pokojach małych dzieci. Maluchy brudzą bowiem tapicerki i niszczą poszycia tradycyjnych siedzisk. Krzesełka dziecięce wykonane z plastiku są więc bardzo łatwe w czyszczeniu i odporne na plamy z napojów, owoców czy warzyw. Ponadto nie ma w nich niebezpiecznych części, którymi mogłyby skaleczyć się dzieci.