BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Karnisze pasujące do pomieszczenia

idealny karnisz metalowy do sypialniKarnisz to jeden z niezbędnych elementów wystroju pomieszczenia. Zarówno jeśli chodzi o kwestie estetyczne jak i jego oczywiste znaczenie praktyczne, funkcjonalne. Dlatego także warto dokładnie zastanowić się, jaki karnisz będzie nam potrzebny podczas projektowania wystroju konkretnego pomieszczenia.

Karnisz odpowiednio dopasowany

Pierwszą i najważniejszą zasadą jaką powinna kierować się osoba przeglądająca katalog z tego rodzaju elementami jest fakt, że karnisze powinny być dobrane do rodzaju pomieszczenia. Inny rodzaj karnisza sprawdzi się w kuchni, inny nad niewielkim okienkiem w łazience, a jeszcze inny w reprezentacyjnym miejscu, nad potężnym oknem balkonowym w salonie. Dlatego też mniej powinnyśmy się przejmować dopasowaniem do siebie stylów karniszy w całym domu, a raczej połączeniem ich z wyglądem i estetyką konkretnego pomieszczenia. Sprawa przestrzeni wiąże się zresztą nie tylko ze stroną wizualną, ale także funkcjonalną wyboru karnisza metalowego. Przykładowo jeśli zależy nam na tym, aby w pokoju zawisły zarówno zasłony, jak i i firany trzeba pamiętać o zakupie karnisza podwójnego. Znaczenie ma także częstotliwość ich przesuwania i rozsuwania po drążku.

Karnisze dobrane do pomieszczenia

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem dostępnych na rynku tego rodzaju elementów są karnisze metalowe. Świetnie wpisują się one zarówno w nowoczesny styl jak i tradycyjny wystrój oraz pozostawiają olbrzymią dowolność w kwestii swojej dekoracyjności oraz koloru. Rzecz jasne obie te cechy są już typowo kwestią gustu i dopasowania chociażby do mebli umieszczonych w danym pokoju, ale także do koloru oświetlenia, ścian, czy ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Dostępne zakończenia mogą być chociażby ażurowe, owalne, kwadratowe, ścięte, zaś w kwestii kolorów dominuje podobna dowolność.