BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jeden mebel, wiele możliwości

Zgodnie z obowiązującymi trendami dotyczącymi nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz częściej sprzętom i przedmiotom przypisuje się inne znaczenie, aniżeli ich standardowe przeznaczenie. Zbudowana w ten sposób nowa jakość prezentuje się nietypowo, ale dzięki temu mieszkanie, czy dom mogą nabrać niepowtarzalnego charakteru. Przykładem takiego zamysłu jest regał drabina. Z wyglądu przypomina zwykłą drabinę, po której można wspiąć się na strych lub, dzięki której można wykonywać ćwiczenia gimnastyczne. To jednak niekonwencjonalna półka na przedmioty i bibeloty. Można z niej zrobić interesujący kwietnik, mebel do domowej biblioteczki lub też regał na przetwory.

Regał drabina- możliwe konfiguracje

Mebel ten, choć prosty w swej konstrukcji, pozwala na twórcze zagospodarowanie przestrzeni. Może mieć postać pojedynczej drabinki podwieszanej do ściany lub też samodzielnego mebla w postaci rozkładanej, dwuskrzydłowej drabiny. Dlatego też wcale nie musi przylegać do ściany ani stać w rogu pokoju. Równie dobrze można regał można wyeksponować na środku pomieszczenia. Ma zresztą charakter uniwersalny, co oznacza, że sprawdzi się nie tylko w pokoju, czy salonie, ale również w kuchni, a nawet łazience. Taka koncepcja odznacza się zazwyczaj minimalistyczną formą, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by była bardziej zdobna, np. wzbogacona o przydatne szufladki.

Półka łącząca innowację z tradycją

To proste rozwiązanie czerpie z wzorców klasycznych, lecz pozwala również na swego rodzaju awangardę i futurystyczne szlify. Regał służy nie tylko jako prosta półka na książki. Może zostać wykorzystany, jako biurko służące dziecku do odrabiania lekcji, mebel do kącika telewizyjnego, na którym z powodzeniem zmieści się sprzęt elektroniczny, czy też regał wstawiony do garderoby i porządkujący buty. Pomysłowość dekoratorów wnętrz sprawia, że obserwować można coraz to nowe odsłony półek. Każdy zresztą we własnym zakresie może odkryć ich innowacyjne zastosowanie.