BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakiego rodzaju muszę klozetową wybrać?

muszla klozetowa i bidon w łazience

Jak wiadomo, łazienka to w dużej mierze przestrzeń, w której można oddawać się domowym zabiegom pielęgnacyjnym oraz higienicznym. Jednak bardzo ważnym elementem armatury sanitarnej, jest także muszla klozetowa. Wszystko dlatego, że obecnie łączy się toalety i łazienki w jedno pomieszczenie. Jaki jest cel takiego działania? Przede wszystkim oszczędność przestrzeni, przy jednoczesnej, większej przestrzenności samej łazienki. Dodatkowo pozwala ograniczyć to ogólne koszty realizacji obiektu.

Muszla klozetowa – jakie są możliwości?

Jeśli chodzi o wybór tego elementu armatury sanitarnej, tak naprawdę nie ma wielu możliwości, jeśli chodzi o znaczące różnice w wyglądzie muszli klozetowej. Warto zwrócić uwagę, że istnieją jednak dwa, podstawowe modele:

  • podwieszana muszla stojąca
  • stojąca muszla klozetowa

Które z tych rozwiązań lepiej wpisuje się w nowoczesną stylistykę i dlaczego?

muszla klozetowa

Musza klozetowa – jaką wybrać?

Muszle klozetowe w tradycyjnej formie to porcelanowe elementy armatury sanitarnej, które znajdują się na podłożu. To podstawowe rozwiązanie, które jednak jest równie funkcjonalne, co estetyczne. Trudności mogą pojawić się pod względem utrzymania czystości, a raczej łatwego umycia przestrzeni wokół muszli. Niejednokrotnie bardzo mocno przystaje do ściany, co utrudnia tą czynność.

Z kolei muszla klozetowa podwieszana w ogóle nie dotyka podłoża. Poprzez jej wmontowanie na specjalnej konstrukcji w ścianę, wytrzymuje bardzo duże obciążenie. Pod względem wizualnym nadaje przestrzeni lekkości. Jeśli chodzi o kwestie praktycznie, ułatwia utrzymanie czystości. Jest jeszcze jedna, dodatkowa zaleta – muszla podwieszana wiąże się z zabudową. Oznacza to, utrzymuje się dodatkowy element architektoniczny, który może pełnić funkcję półki. Jednak taka realizacja zwiększa także ogólny koszty wykonania łazienki.