BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakie oświetlenie do domu wybrać?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dlatego warto podkreślić, że oświetlenie spełnia bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu można wydobyć z poszczególnych pomieszczeń to, co najlepsze i zamaskować to, czym niekoniecznie chcemy się chwalić.

Najważniejsze jest to, żeby w każdym pomieszczeniu umieścić kilka źródeł światła, lampa sufitowa to zdecydowanie za mało. Oczywiście każde pomieszczenie będzie miało różne wymagania. W salonie czy sypialni warto zdecydować się na lampy podłogowe oraz kinkiety, które prezentują się bardzo efektownie we wnętrzach. Dobrym rozwiązaniem będzie również oświetlenie podszafkowe, które doda charakteru i sprawi, że wnętrze będzie wyglądać przytulnie i nastrojowo.

oświetlenie podszafkowe

Pamiętajmy również o tym, aby oświetlenie miało odpowiednią moc oraz barwę. Warto wybierać żarówki o naturalnej, neutralnej barwie, która nie będzie męczyć oczu. Obecnie wybór lamp jest duży, można zdecydować się na takie, które dopełnią aranżację, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na nowoczesne, designerskie żyrandole, które będą elementem wyróżniającym się w pokoju. Najważniejsze jest to, żeby lampy współgrały ze stylem, w jakim urządzone są pomieszczenia w domu. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że dom będzie wyglądać na bardziej przytulny i stylowy, dlatego jest tak ważne, aby dołożyć starań i wybrać takie, które będzie ładne, ale i praktyczne.