BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakie obrazy do określonych wnętrz?

modny czarno biały kolor

Każdy, kto, choć raz w życiu urządzał jakiekolwiek wnętrze, ten wie, że najważniejszy w realizacji takiej pracy są dodatki. To właśnie te małe i niepozorne rzeczy, które często są pomijane, są najważniejsze w określaniu tożsamości całego pomieszczenia. A zdecydowanie jednym z najważniejszych dodatków jest obraz. Jak najlepiej jest dobierać obrazy i czym się kierować podczas tego procesu?

Salon klasyczny

Wydawać by się mogło, że największe problemy z doborem obrazu można mieć w pomieszczeniach nowoczesnych lub awangardowych. Jednak nie, ponieważ ten największy problem dotyczy salonów tradycyjnych, które znane są nam od lat i towarzyszą nam zarówno w domach rodzinnych, jak i u dziadków.
Najważniejsze w obrazie we wnętrzu tradycyjnym jest to, aby nie zlewał się on z otoczeniem. Z tego powodu należy zadbać o to, aby jego kolorystyka i faktura nieco się różniła pośród kolorów znajdujących się już w pomieszczeniu.
Bardzo ważne jest również to, jaka zostanie użyta na obrazie rama. Zdecydowanie najlepszym materiałem jest drewno, jednak nie musi to być czyste drewno, a dopuszczalne są różnego rodzaju dodatki do niego.

Salon nowoczesny? Tylko obrazy czarno białe

Styl nowoczesny zdobywa coraz to większa popularność wśród osób urządzających swoje pomieszczenia. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, że znosi on wiele różnego rodzaju kreatywnych rozwiązań, co powala nieco poszaleć z różnego rodzaju stylami i rozwiązaniami.

Obraz czarny biały w salonie w stylu nowoczesnym ma za zadanie przykuwać wzrok i silnie na niego oddziaływać. Z tego powodu dopuszczalne są obrazy czarno białe – (tylko tu) które prezentują różnego rodzaju złudzenia optyczne lub zagadki logiczne.
Równie polecane są motywy hipnotyzujące i o złudzeniu głębi, które powodować będą, że nie sposób będzie nie patrzeć na dany obraz.
Jak zatem widać pole do popisu w tej materii jest naprawdę spore i dlatego można całkiem nieźle się pobawić, urządzając i dobierając określone obrazy do wnętrz.