BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jakie nogi do stołu są najelegantsze?

nogi meblowe w salonie

Urządzając wnętrze trzeba pamiętać o wielu elementach aranżacji, zwłaszcza tych charakterystycznych dla konkretnych pomieszczeń. Mowa tu chociażby o wannie w łazience, czy też stole w jadalni. Jeśli chodzi o to drugie, to warto wiedzieć, że aby stół mógł dobrze się prezentować, trzeba koniecznie dobrać odpowiednie nogi do blatu – warto w tym celu sprawdzić dostępne możliwości. Na początek możemy przejrzeć nogi do blatu z Belmeb, później zaś, po określeniu interesującego nas rozwiązania możemy też sprawdzić bardziej szczegółowe oferty.

W niektórych wnętrzach zdecydowanie warto postawić na inną opcję niż klasyczne cztery proste nogi, zwłaszcza jeśli są to bogato zdobione pomieszczenia, na przykład w stylu angielskim. Zatem jakie nogi do stołu wybrać aby pasowały do kunsztownej aranżacji?

Nogi toczone, czyli niezaprzeczalny klasyk

Gdy mowa o eleganckich stołach z drewna to najczęściej wybór pada na modele z toczonymi nogami do blatu. Piękne, smukłe kształty idealnie prezentują się niemalże w każdego rodzaju wnętrza, a wprawiony stolarz potrafi sprawić aby każda toczona noga do stołu wyglądała niczym dzieło sztuki. Takie stoły nie są też drogie, więc zakup toczonych nóg do stołu pozwala sporo zaoszczędzić.

Czy stół może stać na lwich łapach?

Eleganckie „lwie łapy” kojarzą się najczęściej z bogato zdobionymi wannami. Niemniej na rynku można kupić niejedną nogę do stołu, która u podstawy rozdziela się na cztery mniejsze nóżki z tym motywem. Oczywiście dostępne są również zestawy czterech osobnych nóg z lwimi łapami i trzeba przyznać, że prezentują się one naprawdę efektownie. Chcąc, aby stół lub stolik nabrał jak największego kunsztu zdecydowanie, warto rozważyć zakup takich nóg do drewnianego blatu.