BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak zmienić grzejniki bez zmiany instalacji?

Wymiana samych grzejników bez zmiany całej instalacji, wymaga idealnego dopasowania urządzenia, do warunków, jakie stworzyła instalacja. Zatem, zanim kupimy grzejnik, musimy sprawdzić kilka aspektów.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić podczas wymiany grzejników, jest rozstaw kroćców. Mogą one narzucać nam rodzaj produktu, jaki będziemy potrzebowali. Grzejniki żeliwne mają bowiem rozstaw o kraników przyłączeniowych, o 100 milimetrów mniejszy, niż wysokość urządzanie. Grzejniki stalowe, to z kolei różnica 50 milimetrów.

łazienkowy grzejnik

Kolejnym aspektem jest moc grzejnika. Powinna ona być dobrze dopasowana, do zapotrzebowania na ciepło. Pamiętajmy, że ogrzanie dużego pomieszczenia, będzie wymagało użycia produktu o zwiększonej mocy, do ogrzania mniejszych pokoi, nie potrzebujemy zbyt silnego grzejnika.

Wymiary to również bardzo ważny aspekt. Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego produktu, musimy dobrze zmierzyć miejsca, w których grzejnik ma być zamontowany. Chodzi o to, by dobrać taki produkt, którego gabaryty pozwolą na zainstalowanie w miejscu, gdzie przebiega instalacja.

Wybór nowego grzejnika powinien być zatem przemyślany i dokonany starannie. Nie należy się spieszyć i kierować jedynie aspektami estetycznymi.

Więcej grzejników znajdziesz na: http://www.impero.com.pl/oferta/grzejniki-lazienkowe