BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak zaaranżować niewielki salon?

Mały salon to zwykle ograniczone możliwości aranżacyjne pod względem umeblowania. Jednak i z niego można urządzić naprawdę przytulne gniazdko, w którym nie brak będzie funkcjonalnych, prostych rozwiązań. Przykładem mogą być sofy narożne, które zostały chyba stworzone na potrzeby niewielkich salonów, w których liczy się każdy metr kwadratowy, by stworzyć miejsce do wypoczynku dla małej rodziny.

 

Salon to bardzo często w niewielkich mieszkaniach pomieszczenie, które nocą zmienia się w sypialnię dla rodziców – tak jest po prostu praktyczniej. Dlatego też kupując meble warto rozejrzeć się za sofami narożnymi, których  niewielkie rozmiary skrywają jedną zasadniczą funkcję – funkcję spania. Taka trzyosobowa sofa postawiona w kącie pokoju tworzy miejsce do wypoczynku i oglądania telewizji dla trzyosobowej rodziny, a wieczorem bez dużych nakładów przestrzennych staje się wygodnym małżeńskim łóżkiem z pojemnikiem na pościel.

 

W sklepach meblowych znajdziemy funkcjonalne sofy narożne o bardzo uniwersalnym charakterze, pozwalające się wpasować w stylistykę małego klasycznego salonu lub modernistycznego pokoju telewizyjnego. Już sam materiał tapicerki będzie nadawał sofie odpowiedniego charakteru, jeśli zaś dobierzemy ją w ciekawym kolorze, a do tego postawimy na charakterystyczny kształt oparć i siedzisk – wówczas będziemy mieli połączenie prostoty, funkcjonalności i nowoczesnego designu w jednym niewielkim meblu.