BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wygodnie przechowywać buty?

Przechowywanie butów w wielu domach stanowi prawdziwą piętę achillesową. Piętrzące się w przedpokoju obuwie nie stanowi najlepszej wizytówki. Z tym nieładem można sobie jednak bez problemu poradzić.

Tradycyjne stojaki na buty


Bardzo często spotykanym rozwiązaniem są ażurowe stojaki, na których są umieszczane buty. To wygodne i proste rozwiązanie sprawdza się doskonale, gdy wystrój jest minimalistyczny.
Stojaki mogą też mieć formę częściowo zabudowanych regałów. Łatwo i szybko można wyciągnąć i schować obuwie.
Pewną wadą tego rozwiązania jest to, że dłużej nieużywane obuwie staje się zakurzone, co wymaga częstego sprzątania.

Szafki na buty


Bardzo dobrym rozwiązaniem są szafki na buty. Dobrane kolorystycznie i stylowo do reszty wyposażenia, pozwalają wygodnie przechowywać nawet dużą liczbę butów. W przypadku nietypowych wymiarów przedpokoju, dobrym rozwiązaniem jest szafka na buty na wymiar. Wbrew obawom szafki na wymiar wcale nie są dużo droższe od typowych.
Warto się też przyjrzeć szafkom wiszącym. To świetny sposób na zagospodarowanie niewielkich przedpokoi, gdzie liczy się każdy centymetr.

Szafki z siedziskiem i kosze


Jeśli w rodzinie są małe dzieci, to warto pomyśleć o szafce z siedziskiem. Wygodne siedzisko bardzo ułatwia ubieranie butów najmłodszym.
Interesującym rozwiązaniem mogą być też specjalne kosze lub estetyczne pudła do przechowywania obuwia. Mogą być przymocowane do ściany lub stać na podłodze. Można też rozważyć pojemniki na kółkach. Trzeba też pamiętać o dobrej wentylacji tych pojemników.