BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wybrać odpowiednią roletę do kuchni?

roleta rzymska pasująca do kuchniRoleta w kuchni nie tylko pełni funkcję estetyczną, zdecydowanie częściej decydujemy się na jej montaż ze względów praktycznych. Z tego też względu coraz większą popularnością cieszą się rolety rzymskie do kuchni – ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rolet, a także już odrobinę archaicznych firan i zasłon.

Rolety rzymskie do kuchni i ich projekt

Tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas zależy jak te rolety będą wyglądały. Po pierwsze – sami możemy określić z jakiej tkaniny zostaną wykonane. Dzięki temu możemy idealnie dopasować je do stylistyki wnętrza, jego charakteru i kolorystyki. To daje nam ogromne pole manewru i znacząco upraszcza dekorowanie wnętrza. Możemy także zdecydować, czy nasza roleta będzie posiadała poziome szprosy czy też nie. Bez nich zwijana do góry roleta będzie bardziej puszysta, natomiast zastosowanie szprosów nadaje jej konkretnych kształtów i sprawia, że zaczyna się ona układać w określony sposób.

Zapewnij sobie wygodę

W kwestii zwijania i rozwijania rolet rzymskich montowanych w kuchni także musimy zdecydować, czy chcemy robić to ręcznie, czy decydujemy się na standardowy mechanizm łańcuszkowy czy też na roletę z napędem elektrycznym. Ta ostatnia może być komfortowo sterowana za pomocą pilota, ale także może się to odbywać za pomocą specjalnego panelu, który zostanie umieszczony na ścianie. Rolety są oczywiście wykonywane na wymiar, wystarczy więc odpowiednio określić jakiej wielkości roleta będzie odpowiednia do danego pomieszczenia.