BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak wybrać i wpasować nowoczesną komodę do salonu?

komody nowczesne

Wybierając konkretną komodę do naszego salonu, jest kilka istotnych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę. Komody nowoczesne to nie tylko praktyczne przechowywanie, ale i wygląd, a zatem sprawdźmy jak wybrać i zaaranżować ten mebel.

Jaką kupić komodę?

nowoczesne komody

Zdecydowanie najistotniejszymi parametrami są: kształt i wymiary. Te dwie cechy decydują czy konkretny mebel w ogóle zmieści się do naszego pokoju dziennego. Kształt większości komód zbliżony jest do tradycyjnej bryły, ale występują również w formacie zbliżonym do owalu, kwadratu i kompozycjach asymetrycznych. Z tych względów należy szczególną uwagę zwrócić na wymiary – być może komoda nowoczesna, o ściętej podstawie jednak zmieści się nad listwą przypodłogową…

Kolor może być dobrany neutralny, wkomponowany w resztę pomieszczenia lub kontrastowy – celowo wyróżniający mebel z otoczenia. Taki zabieg warto zastosować do komód nowoczesnych, o designerskim wyglądzie.

Jak zaaranżować komodę?

Mebel powinniśmy ustawić w odpowiednim miejscu, tak by wpisał się w aranżację wnętrza. Aby komoda wkomponowała się we wnętrze, warto na niej coś postawić lub nad nią zawiesić, mogą być to rzeczy zarówno praktyczne (telewizor, sprzęt audio), jak i ozdobne (zdjęcia w ramkach, figurki, kwiaty).

Ciekawie wyglądają w każdym wnętrzu nowoczesne komody wiszące, pod którymi możemy ustawić roślinę doniczkową albo legowisko naszego zwierzaka.