BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak urządzić niewielką jadalnię?

stół okrągły do jadalni

Jadalnia to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń, które integruje rodzinę. Wspólne spożywanie posiłków, to doskonała sposobność do tego, aby zacieśnić ze sobą więzi. Jak urządzić małą jadalnię połączoną z kuchnią i salonem?

Meble do jadalni

Jeżeli mamy ograniczone możliwości aranżacyjne i mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń, stawiajmy na minimalizm. Najważniejszy jest stół – stół okrągły do jadalni sprawdzi się idealnie, jeżeli nie mamy zbyt wiele miejsca. Jeżeli takie rozwiązanie się nam nie podoba, można zdecydować się na model rozkładany, to dobra i praktyczna opcja, szczególnie jak niezbyt często zapraszamy gości na obiad. Innym dość popularnym rozwiązaniem są dwa stoły do jadalni, które łączy się w zależności od zapotrzebowań.

Krzesła

Krzesła są równie ważne, bo od nich zależy, czy podczas posiłku będzie nam wygodnie. Najlepiej inwestować w krzesła drewniane albo tapicerowane, które są bardzo wygodne, choć mogą przysparzać problemów podczas czyszczenia.

W jadalni nie może zabraknąć takich elementów, jak:
– praktyczny stół,
– wygodne, ergonomiczne krzesła,
– dobre oświetlenie, które odpowiednio doświetli nam stół,
– dodatki, które sprawią, że w jadalni będzie przytulniej np. świeże kwiaty, nastrojowe świeczki, czy pięknie zdobione serwetki.

Aranżacja jadalni nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, ale przy odrobinie wyczucia, można urządzić ją stylowo i praktycznie.