BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jak prawidłowo zaprojektować oświetlenie domu?

skleplampyDobór odpowiedniej lokalizacji dla punktów świetnych w mieszkaniu powinien odbywać się zanim jeszcze się do niego wprowadzimy. Projekt oświetlenia domu najlepiej zlecić architektowi wnętrz, który wykorzystując elementy konstrukcyjne, wnęki i inne szczegóły, pomoże właściwie zaplanować miejsca, w których powinny pojawić się stosowne lampy. Pomoże też wybrać odpowiednie modele i formy pasujące i harmonizujące z innymi detalami znajdującymi się w pomieszczeniach.

Kiedy mamy już gotowy projekt, nie pozostaje nic innego, jak udać się z nim do dobrze zaopatrzonego lampy sklep internetowy. Oświetlenie domu powinno jak najbardziej przypominać światło dzienne. Nie może być zbyt mocne i oślepiające. Najlepiej zastosować w centralnym punkcie mocniejsze źródło światła, a na bocznych powierzchniach dodatkowe, z których korzystać będziemy podczas odpoczynku.

Odwiedzając sklep z lampami warto skorzystać z pomocy sprzedawcy w celu dobrania odpowiednich żarówek do naszych lamp. Co prawda decyzja, jakie źródło światła nam najlepiej odpowiada zależy tylko od nas, ale fachowiec pomoże nam podjąć słuszną decyzję. Pokaże jak wygląda ciepłe, zimne czy neutralne światło i poradzi jaki rodzaj zastosować w konkretnym wnętrzu.