BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Jadalnia w stylu shabby chic

Rustykalne domy, wypełnione pięknymi meblami oraz dodatkami w stylu vintage i shabby chic, to wymarzone miejsce do życia dla bardzo wielu osób. Taki styl bardzo często kojarzony jest na przykład z Francją i Prowansją, w domach tak urządzonych mieszka się wyjątkowo przyjemnie – panuje tam uspokajająca i relaksująca atmosfera. Jeżeli jednak nie chce się całego domu dekorować w ten sposób, można zdecydować się na przykład na urządzenie jadalni w stylu shabby chic.

 

Meble do jadalni w stylu shabby Chic

Kompletując meble do jadalni (https://vinotti.eu/jadalnia – warto zerknąć na te) urządzonej w tym stylu, można pokusić się o zakup kilku rzeczy na targach staroci albo w sklepach z dodatkami i meblami vintage. Można też przerobić część już posiadanych mebli, na przykład odmalowując je za pomocą farby kredowej, która najbardziej kojarzy się właśnie z tym stylem. Dokonując wyboru krzeseł do takiej jadalni, można zdecydować się na klasyczne drewniane, albo kupić na przykład krzesła rattanowe lub wiklinowe.

Jak ozdobić stół w jadalni w stylu shabby Chic?

Na stole w jadalni urządzonej w tym stylu warto postawić duży bukiet, na przykład hortensji lub różowych róż. Poza tym stół można przyozdobić świecznikami oraz wysokimi świecami, które można zapalić podczas serwowania posiłków. Spożywanie posiłków w takiej jadalni będzie z pewnością ogromną przyjemnością. Stonowane i delikatne kolory mebli, będą pięknie współgrały z pastelowymi kwiatami na stole, tworząc odświętną atmosferę nawet w zwykły dzień.