BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Glazura Lublin – wady i zalety glazury

glazura łazienkowaRemont łazienki wiąże się z wyborem odpowiednich płytek ceramicznych, które w dalszym ciągu wiodą prym we współczesnych łazienkach. Ich zaletą jest zdecydowanie trwałość, łatwa zmywalność i fakt, że mogą one stanowić ozdobę same w sobie. Oferta rynkowa płytek ceramicznych jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Do najważniejszych i najbardziej znanych rodzajów tego rodzaju płytek należą: glazura, klinkier, terakota, gres i cotta.

Glazura Lublin

Glazura www.impero.com.pl/oferta/plytki-ceramiczne to rodzaj płytek ceramicznych, które znalazły zastosowanie tylko wewnątrz pomieszczenia. Wytwarza się ją z zanieczyszczonego kaolinu i pokrywa specjalnym szkliwem, które sprawia, że płytki są w zasadzie całkowicie odporne na nasiąkanie. Stanowi to ewidentną zaletę tego rodzaju rozwiązania wykończeniowego, gdyż przy zbyt dużych zdolnościach absorpcji wody z otoczenia glazura nie mogłaby być wykorzystywana przy remoncie łazienek.

Do innych bezsprzecznych zalet glazury należą zdecydowanie jej możliwości dekoracyjne dzięki czemu można przy jej pomocy wystosować nieskończoną ilość wzorów i wykończeń. Ponadto, glazura Lublin jest bardzo odporna na środki chemiczne, zatem nic się nie stanie gdy przypadkowo zostanie potraktowana jakimś detergentem.

Największą i z zasadzie jedyną wadą zastosowania glazury jest duża kruchość tego rodzaju płytek ceramicznych, co czyni ją niestety podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też, jej wykorzystanie ogranicza się do ścian wewnątrz pomieszczenia.