BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Glazura Lublin – wady i zalety glazury

glazura łazienkowaRemont łazienki wiąże się z wyborem odpowiednich płytek ceramicznych, które w dalszym ciągu wiodą prym we współczesnych łazienkach. Ich zaletą jest zdecydowanie trwałość, łatwa zmywalność i fakt, że mogą one stanowić ozdobę same w sobie. Oferta rynkowa płytek ceramicznych jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Do najważniejszych i najbardziej znanych rodzajów tego rodzaju płytek należą: glazura, klinkier, terakota, gres i cotta.

Glazura Lublin

Glazura www.impero.com.pl/oferta/plytki-ceramiczne to rodzaj płytek ceramicznych, które znalazły zastosowanie tylko wewnątrz pomieszczenia. Wytwarza się ją z zanieczyszczonego kaolinu i pokrywa specjalnym szkliwem, które sprawia, że płytki są w zasadzie całkowicie odporne na nasiąkanie. Stanowi to ewidentną zaletę tego rodzaju rozwiązania wykończeniowego, gdyż przy zbyt dużych zdolnościach absorpcji wody z otoczenia glazura nie mogłaby być wykorzystywana przy remoncie łazienek.

Do innych bezsprzecznych zalet glazury należą zdecydowanie jej możliwości dekoracyjne dzięki czemu można przy jej pomocy wystosować nieskończoną ilość wzorów i wykończeń. Ponadto, glazura Lublin jest bardzo odporna na środki chemiczne, zatem nic się nie stanie gdy przypadkowo zostanie potraktowana jakimś detergentem.

Największą i z zasadzie jedyną wadą zastosowania glazury jest duża kruchość tego rodzaju płytek ceramicznych, co czyni ją niestety podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też, jej wykorzystanie ogranicza się do ścian wewnątrz pomieszczenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *