BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Gdzie sprawdzą się płytki oktagonalne?

łazienka z białą podłogą

Jeśli komuś znudziły się już płytki w jednolitym kolorze i chciałby wprowadzić do swoich wnętrz coś bardziej oryginalnego, to warto pomyśleć nad płytkami oktagonalnymi.

Co tak naprawdę kryje się pod tajemniczo brzmiącą nazwą płytek oktagonalnych?

Płytki oktagonalne nie są żadnym nowym trendem wnętrzarskim i z całą pewnością nie należy traktować ich jako jakiejś nowości na rynku. Wiele osób po prostu zapomniało o ich istnieniu, a niegdyś można było spotkać je w większości domach. Obecnie na nowo stały się one hitem i wykłada się nimi podłogi nowoczesnych łazienek, kuchni czy też nawet salonów. Tego typu płytki wprowadzają do pomieszczenia nutki elegancji i nawet luksusu. Jeśli ktoś stawia na nieprzeciętne rozwiązania wnętrzarskie, to z całą pewnością warto rozważyć zakup płytek oktagonalnych. Bez wątpienia za ich pomocą można nadać wnętrzu charakteru, a o to właśnie chodzi, aby wnętrza nie były pospolite. Oczywiście nie każdy odważy się na wprowadzenie do swojej łazienki tak unikalnych rozwiązań. Co zatem wyróżnia tego typu płytki? Otóż charakterystyczne dla nich jest to, że kształtem przypominają kwadrat z tą różnicą, że ze ściętymi rogami. W tych ściętych narożnikach wkładany jest mały i błyszczący kwadrat w kolorze czarnym. Całość wygląda bardzo niezwykle i podłoga wyłożona takimi płytami ma wspaniały wzór. Główna płytka jest w jasnym kolorze i świetnie imituje marmur.

Gdzie sprawdzą się płytki oktagonalne?

Łazienka to nie jedyne miejsce dla płytek oktagonalnych Home 100, gdyż śmiało można nimi wyłożyć podłogi innych pomieszczeń. Świetnie prezentowały będą się także w kuchni, pokoju dziennym, jadalni czy też nawet w holu. Najlepiej wyglądają one jednak w dużych pomieszczeniach, gdzie będzie można w pełni podziwiać piękny wzór. Wiele osób wykorzystuje tego typu płytki także do przyozdobienia nimi ściany. Wystarczy trochę pokombinować, aby stworzyć wyjątkową aranżację.