BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Funkcjonalny i estetyczny stolik do pokoju

Stolik kawowy bardzo często jest jednym z elementów całych kolekcji meblowych. Kupując więc meble z danej kolekcji naturalne jest, że wybiera się także stolik w tej kolekcji zaproponowany. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest dostępne, a zdarza się, że nie jest też najlepsze. Z jednej strony to bezpieczne rozwiązanie, z drugiej – wdrażając do swojego mieszkania gotowe rozwiązania zawsze pojawia się ryzyko, że jednak coś nie będzie dobrze się prezentowało, w szczególności jeśli chodzi o wymiary i proporcje mebli. Poza tym kolejną kwestią jest to, że dla wielu osób taki stolik do pokoju może się po prostu wydawać nudny.

Stolik, który od razu rzuci się w oczy

Jeśli we wnętrzu zarówno podłoga, ściany jak i meble są stonowane – świetnym pomysłem na podkręcenie całej aranżacji jest wybranie oryginalnego i fantazyjnego mebla kawowego. Stylowe stoliki pokojowe, skandynawskie, nowoczesne. Z pewnością jest w czym wybierać.

W takiej sytuacji kupując do pokoju stolik nie trzeba ograniczać się danym stylem, formą czy kolorystyką – to ma być mebel z duszą, który od razu będzie przyciągał spojrzenia każdego, kto wejdzie do wnętrza. Tworząc pomieszczenia z wykorzystaniem mocnych kontrapunktów warto jednak zachować ostrożność, aby nie było ich zbyt wiele – wówczas przestaną już spełniać swoją funkcję.