BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Funkcjonalna meblościanka – jak ją zaaranżować i co przechowywać?

nowoczesna meblościanka

Polacy bardzo cenią meble typu meblościanka. Wbrew pozorom klasyczne meblościanki z szafą to nie są meble tylko dla osób starszych. Chociaż meblościanki wielu kojarzą się słusznie z minionym systemem, współczesne meble tego typu pięknie prezentują się w domach.

Meblościanki z szafą

Ogromnym plusem meblościanki jest to, że ten komplet mebli jest stworzony do małych mieszkań, które muszą być urządzony w sposób sprytny i funkcjonalny. Meblościanki mają zatem zarówno otwarte półki do przechowywania na przykład, jak też półki zamknięte. W tych drugich przechowuje się ubrania oraz rzeczy osobiste. W kawalerce to często jedyne miejsce na schowanie tego typu przedmiotów. Klasyczna meblościanka ma też sporo miejsca do ustawienia telewizora oraz sprzętu muzycznego. Co ważne, przestrzeń ta jest dostosowana do współczesnych rozmiarów telewizorów. Szafa w meblościance pozwala na przechowywanie ubrań na drążkach, na zorganizowanie miejsca na bieliznę osobistą. Jeżeli to jedyna szafa w domu, warto zwrócić uwagę na jej wewnętrzny układ podczas wyboru meblościanki.

Co postawić obok meblościanki

Dobry pomysł na aranżacje meblościanki to postawienie tuż przede mną, a dokładnie na przeciwległej ścianie, kanapy oraz stolika kawowego. Jeżeli na meblościance znajdzie się miejsce na telewizor, to tak naprawdę jedyne rozwiązanie. Obok meblościanki można ustawić kwiaty ozdobnych donicach lub w tak modnych ostatnio stojakach na kwiaty. W poszukiwaniu meblościanki, warto odwiedzić sklep Mebel4u i poznać jego ofertę: https://mebel4u.pl/mebloscianki-do-salonu.