BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Drewno na ścianie w łazience

W wielu ofertach przedstawiane są płytki uniwersalne, którymi można wykładać zarówno podłogę, jak i ściany. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zależnie od posiadanego podłoża i rodzaju ścian waga płytki i jej wielkość powinna być inna. Poza tym lżejsze płytki nadają się na ściany, a zastosowanie ich na podłodze może z czasem grozić ich pękaniem, ponieważ nie są one stworzone dla dużych obciążeń. Płytki ścienne powinny być sprzedawane jako osobny, dedykowany produkt.

Drewno czy imitacja

Zainwestowanie w egzotyczne drewno idealnie nadające się do wilgotnej łazienki często jest poza zasięgiem budżetowym inwestora. Jeżeli jednak drewno wciąż jest na tapecie, a łazienka została zaaranżowana tak, aby faktycznie go użyć to warto zakupić płytki ceramiczne, które świetnie imitują ten rodzaj materiału, a zachowują cechy klasycznych płytek, dzięki czemu mogą być stosowane w pomieszczeniach w podwyższoną wilgotnością powietrza, jakim jest własnie łazienka.

Kluczowa jest również decyzja, czy imitacja desek ma pokrywać całą ścianę, czy tylko jej fragmenty – jeżeli inwestor nie jest w stanie samodzielnie podjąć decyzji warto, aby zasięgnął porady u projektanta wnętrz, który przedstawi mu wszelkie za i przeciw stosowanych w łazienkach rozwiązań.

Drewniane ściany w łazience sprawią, że będzie ona wyglądała przytulniej tworząc wrażenie posiadania pokoju kąpielowego, a nie tradycyjnej, zimnej w wyrazie łazienki. Dodatki w postaci bambusowych mat i drewnianych półek ładnie dopełnią całości, która po wykończeniu będzie się świetnie prezentować.

Przy drewnianej ścianie warto zdecydować się na ciemniejsze baterie prysznicowe, wannowe i te do zlewu – czarna, matowa powierzchnia tych elementów dobrze skomponuje się z imitacją drewna, jaką z powodzenie tworzy wiele sprzedawanych na rynku ceramicznych płytek o odpowiednich rozmiarach i kształtach.