BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Dlaczego warto stosować powłokę wodoszczelną?

Ceresit CR 65 to zaprawa cementowa, która służy do uszczelniania różnego rodzaju elementów budowlanych. Jej zastosowanie jest tak naprawdę bardzo szerokie, ale cel, jaki można osiągnąć jest tak naprawdę jeden – zwiększenie hydroizolacji danego podłoża. Stosując zaprawę odcinamy wodzie oraz wilgoci możliwość dostępu do wnętrza budynku lub do poszczególnych elementów budowlanych.

5 przypadków, gdzie zastosowanie zaprawy na pewno się sprawdzi w praktyce

1. Zaprawę można wykorzystać do uszczelnienia niecki niewielkiego basenu. Jeśli głębokość słupa wody nie przekracza 5 metrów z powodzeniem można w taki sposób uszczelniać wszystkie zbiorniki z wodą, także i te służące do przechowywania wody pitnej, także i zbiorniki retencyjne.

 

2. Podchodząca woda do piwnicy? Zaprawa może posłużyć do uszczelnienia piwnicy, zarówno na cokoły jak i jej zewnętrzne ściany. Stosując zaprawę można skutecznie ustrzec się przed podtopieniami, nie tylko porą wiosenną, ale i przez cały rok.

3. Zaprawą można obłożyć też beton oraz inne powierzchnie murowe, które nadmiernie nasiąkają wodą, a także fundamenty, których trwałość mocno wpływa na całą konstrukcję budynku.

4. Zaprawą uda się nam także z powodzeniem uszczelnić garaż położony na znacznym obniżeniu terenu lub garaż całkowicie zlokalizowany pod ziemią.

5. Powłoka wodoszczelna sprawdzi się także do zastosowania bezpośrednio przy instalacji wodociągowej.