BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym są rolety rzymskie i jakie są ich największe zalety?

Zaaranżowanie przestrzeni okiennej jest zwykle pokaźnym wyzwaniem. Głównie wynika to z faktu, że chcemy zapewnić jej nie tylko estetyczny wygląd, ale także i szereg walorów praktycznych. Oczywiście istotne staje się dla nas odpowiednie zacienienie wnętrza, więc coraz chętniej decydujemy się na zamontowanie rolet. Popularność w ostatnim czasie zyskały sobie przede wszystkim rolety rzymskie. Czym więc one są i jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Czym są rolety rzymskie?

Jeszcze kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał o roletach rzymskich. Dopiero od niedawna zaczęli korzystać z nich projektanci wnętrz, czym sprawili, że ten typ osłony okiennej stał się wyjątkowo modny i popularny. Nie da się ukryć, że rolety rzymskie Lestore są efektowne i jednocześnie eleganckie. Wyróżniają się one przede wszystkim tym, że w momencie kiedy podnosimy je do góry, będą one tworzyć gustowne fałdy materiału o wysokich walorach estetycznych. Dzięki temu pełnią one funkcję nie tylko przesłony okiennej, ale także i jej ponadczasowej ozdoby. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że rolety rzymskie są przeznaczone do stosowania w różnych pomieszczeniach – sprawdzą się one zarówno w sypialni, ale także i w salonie czy pokoju dziecięcym. Tradycyjnie na rynku dostępne są rolety rzymskie wykonane z następujących materiałów:

  • materiał firankowy – cechuje się on słabym kryciem, jednak jest wyjątkowo estetyczny;
  • materiał średnio kryjący – posiada on właściwości zacieniające wnętrze;
  • materiał w pełni zaciemniający – nie przepuszcza on promieni słonecznych do wnętrza.

Dodatkowo w przypadku rolet rzymskich mówimy tu o ich pokaźnej różnorodności. Można dowolnie wybierać ich kolory tak, by idealnie dopasowały się one do już istniejącej aranżacji wnętrza.

Jakie są największe zalety rolet rzymskich?

Rolety rzymskie to bez wątpienia ponadczasowa dekoracja przestrzeni okiennej. Są one wyjątkowo efektowne i mocno ozdobne, dzięki czemu skutecznie dopasowują się do aranżacji i nadają im całkiem nowych, nietuzinkowych aspektów wizualnych. Jednocześnie jedną z największych zalet rolet rzymskich jest to, że z łatwością można wymienić ich materiał w przypadku jego uszkodzenia. Dzięki temu nie musimy wyrzucać rolet w momencie, kiedy ulegną uszkodzeniu. Warto również wspomnieć o tym, że rolety rzymskie dają dość zróżnicowane możliwości ich montażu. Przyjęło się, że powinny one zostać zainstalowane przy ścianie lub przy suficie, jednak nowoczesne modele można zamocować również bezpośrednio przy ramie okiennej. W tym zakresie rolety rzymskie nie nakładają na nas absolutnie żadnych ograniczeń. Dodatkowym atutem jest z pewnością także ogromny wybór tkanin – nie tylko ich rodzajów, ale także kolorów i ewentualnych wzorów. W ten sposób można dopasować rolety rzymskie do naszej wizji aranżacyjnej i sprawić, że harmonijnie wkomponują się one w nasze wnętrze. Jeśli więc poszukujemy efektownej i praktycznej ozdoby przestrzeni okiennej, wówczas rolety rzymskie mogą stać się odpowiedzią na nasze oczekiwania i potrzeby.