BovaMeble – stylowe meble, akcesoria, krzesła, łazienki

Zapraszamy do bloga o stylowych domach, wnętrzach oraz łazienki

Czym należy się kierować wybierając wieszaki na ręczniki do łazienki?

lazienka-reczniki

Wieszak na ręczniki to obowiązkowy element wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Z uwagi na niewielkie gabaryty większości tego typu wnętrz, łazienkowy wieszak na ręcznik powinien być niezwykle funkcjonalny i trwały. Musi on być również estetycznie wykonany, a także powinien pasować stylistycznie do danego wnętrza.

Na jakie cechy wieszaków na ręczniki do łazienki warto zwracać uwagę?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty zróżnicowane pod względem wyglądu, jakości wykonania czy ceny. Godne polecenia produkty powinny być wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na podwyższoną wilgotność, a poszczególne elementy wieszaka muszą być dobrze spasowane. Poza tym, decydując się na zakup konkretnego modelu wieszaka na ręczniki do łazienki warto brać pod uwagę jego styl, kolor, a także sposób montażu. Punkty sprzedaży stacjonarnej i internetowej oferują bowiem modele wolnostojące, jak również wiszące i montowane na drzwi lub do ściany.

Gdzie zatem należy montować wieszaki na ręczniki do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, którego wystrój powinien być starannie zaplanowany. Wnętrza przeznaczone do kąpieli i codziennej pielęgnacji ciała są zwykle niewielkie, dlatego umieszczane w nich przedmioty powinny być bardzo praktyczne. Nie inaczej jest w przypadku wieszaków (takich: https://lazienka-rea.com.pl/product_advanced_searcher/from_category/383.html), które powinny być funkcjonalne, a dostęp do nich nie może być w żaden sposób utrudniony. Godnym polecenia rozwiązaniem jest montaż wieszaków na ręczniki tuż przy wannie lub w okolicy umywalki. W tym przypadku ręczniki powinny znajdować się na wysokości dłoni domowników. Jeżeli w łazience znajduje się prysznic, to wieszak powinien być umieszczany nieco wyżej. Powszechnym rozwiązaniem cenionym przez klientów jest zakup wieszaka łazienkowego montowanego na grzejnik. Dzięki temu rozwiązaniu ręczniki schną szybciej i są bardzo przyjemne w dotyku. Co ciekawe, takie rozwiązanie spotykane jest nie tylko w domach i mieszkaniach, ale jest również chętnie wykorzystywane w pensjonatach i hotelach, a także salonach kosmetycznych i fryzjerskich.